Türkiye’nin sokak modasına yön veren İstanbul merkezli Les Benjamins, Floransa’da gerçekleşen Pitti Uomo Erkek Moda Haftası’na tüm dünyadan özel davetli olarak seçilen iki markadan biri oldu. Hikayeleri farklı şekillerde anlatmasıyla tanınan, cesur dokuları ve desenleri kullanarak kültürlerin tarihini ve bugününü buluşturan Les Benjamins’in sonbahar-kış 2018/19 koleksiyonunun teması “Antik Bir Şehir Silüetinin Uyandırdıkları”.

Yapıların mimarilerini favori stillerinde uygulayan markanın kurucusu tasarımcı Bünyamin Aydın, yeni koleksiyonda antik gökdelenlerin güçlü çağrışımlarını kullanıyor; tarihi mimarileri, ideal kent sembolleri olarak şekillendiriyor. “Ancient Skyscraper” koleksiyonu antik bir şehrin silüetine gizem, mizah ve hava unsurları katarak, şehre siyah, beyaz, lacivert, indigo ve gri tonlarla hayat veriyor. Bir sokak giyimi markasının ötesine geçen Les Benjamins, dünyaya bakış açılarımıza farklı yorumlar getiren kültürel etkileri temsil ediyor.

Öte yandan şovda PUMA’nın ikonik modeli TSUGI’nin modeller tarafından giyilmesinin, 2019 yılı için Puma ile Les Benjamins iş birliğinin habercisi olduğu yorumları yapılıyor.