PLAYBOY’UN İLK “MUHAFAZAKAR” SAYISI ORTAYA ÇIKTI

Playboy, geçtiğimiz aralık ayında aldığı kararla, mart sayısından itibaren dergide tamamen çıplak kadınlara yer vermeyeceğini açıklamıştı. Birçok kişiyi memnun etmeyen bu kararın sonucu olan ilk sayı ortaya çıktı. Snapchat temalı kapağında Sarah McDaniel‘a yer veren derginin henüz piyasaya çıkmamış olan sayısını New York Times editörü David Segal inceleme fırsatı buldu.
playboy-mart-2016a
Segal, dergideki çıplaklığın büyük oranda ortadan kalktığını ancak halen kısmi çıplaklık unsurlarının görüldüğünü söylüyor.

Playboy’un yaptığı bu değişikliğin arkasında, derginin uygulamasını kullananların yüzde 45’inin 18-24 yaş arası kişiler olması yatıyor. 62 yıllık bir geçmişe sahip olan yayın, önümüzdeki dönemde gençlere daha çok hitap edebilmeyi umuyor.

Mart sayısının orta sayfasında yazar Ernest Hemingway’in torununun torunu Dree Hemingway’in iç çamaşırlar içindeki bir pozu yer alıyor. MSNBC sunucusu Rachel Maddow’un röportajı ve Norveçli anı yazarı Karl Ove Knausgaard’ın kısa bir hikayesi de yine bu ilk “muhafazakar” sayıda kendine yer bulan içeriklerden.
playboy-mart-2016-a