Sony, mart ayında ön siparişe açtığı sanal gerçeklik gözlüğü Playstation VR‘ın çıkış tarihini ve satış fiyatını E3’teki etkinliğinde duyurdu. Oculus, Vive ve daha birçok rakibi halihazırda piyasada olan PlayStation VR, 13 Ekim‘de satışa sunulacak ve yurt dışı fiyatı 399 dolar olacak.

Sony’nin bu denli geriden geliyor olmasının en önemli sebebi ise elbette sanal gerçeklikle uyumlu oyunların sayısını ve kalitesini artırmak istemesi. 50 yeni oyunla PlayStaion VR’a bir avantaj sağlamak isteyen Sony’nin listesinde öne çıkan oyunların başında Batman: Arkham VR geliyor. Dark Knight karakterine bürünen oyuncuların Gotham’ın yanı sıra Batcave ve Batsuite’i de deneyimleyebilecekleri oyun Arkham serisinin özel bir parçası olacak gibi görünüyor. Here They Lie, özel versiyon Star Wars Battlefront ve pek tabii Resident Evil 7 Sony’nin diğer ağır silahları. Hemen aşağıda üç yeni oyunun fragmanını izleyebilirsiniz.

PS-VR2

Sony’nin bir sürprizi daha var. PlayStation VR’la birlikte PS VR Aim Controller adını taşıyan ikinci bir kontrolör de satışa sunulacak. PlayStation Move’a özel olarak tasarlanan ve pek popüler olamayan Sharp Shooter’ı andıran cihaz, Farpoint ve benzer oyunlarda daha hassas nişan alma için kullanılabilecek.

VİDEO