Hollywood’dakiler başta olmak üzere birçok profesyonelin farklı alanlarda kullandığı kameraların yaratıcısı RED, ilk duyurulduğundan bu yana büyük bir merakla beklenen akıllı telefonu Hydrogen One ile yine gündemde. Hakkında halen daha pek fazla bilgiye sahip olmadığımız telefonla ilgili ortalıkta dolaşanlar yüksek kalite görüntü için modüler kamera aksesuarlarıyla geleceği ve görüntüleri üç boyutlu bir etkiyle izlemeyi sağlayacak holografik bir ekranı olduğundan ibaret.

RED2

 

1.195 dolardan ön siparişe açılan telefonun işlevsel olmayan bir modeli geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden teknolojik cihazları inceleyen Marques Brownlee nam-ı diğer MKBHD’nin elindeydi. Ünlü yayınca RED’in yeni oyuncağını mümkün olduğunca değerlendirmeye çalıştı.

RED4

Arka yüzünde metal ve kevlar karışımı bir malzeme kullanılan (RED, premium modelde titanyum kullanacağını söylüyor)Hydrogen One’ın, alışık olduğumuz ve giderek sadeleşen akıllı telefonlardan çok daha farklı bir tasarıma sahip olduğu kesin. Arka yüzündeki iki lensli kamera, köşelerindeki dört vida, büyük ve plastiğimsi logo ve alt kısmına takılan modüler aksesuarlar da bu algıyı destekliyor.

RED5

Elde kolay tutulabilmesi için telefonun her iki yanında özel bir tasarıma gidilmiş. Sağ yanda parmak izi de tarayabilen açma/kapama tuşu ve kırmızı rengiyle kendini belli eden bir video kayıt düğmesi yer alıyor. Sol yanında ses tuşları bulunan telefonun altında ise USB-C yuvası ve kulaklık girişi mevcut.

RED7

5,7 inç büyüklüğünde bir ekranla gelecek telefon, başta da belirttiğimiz gibi asıl olarak video kaydı odaklı olacağı için aksesuarları büyük önem taşıyor. Hemen yukarıdaki fotoğrafta, Hydrogen One’ın telefona birçok yetenek kazandıran özel kamera modülü görülüyor. İşlevsel olmadığı için onun performansı hakkında da ne yazık ki pek bir şey bilmiyoruz.

🎥 VİDEO