Led Zeppelin yeniden bir araya gelecek mi?

Jimmy Page’in açıklamalarına bakılırsa, hayır.

Sebepse grubun vokalisti Robert Plant’in birleşme konusunda fikir değiştirip durması. Plant, bir yıl önce verdiği röportajda 2014’de yapacak işinin olmadığını ve diğerlerinin bu konuda ne düşündüğünü merak ettiğini söylemişti. Page bu açıklamalar için Plant’in de herkesin bir araya gelmek istediğini bildiğini ama oyunlar oynadığını ve bundan bıktığını söylüyor.

“Arşivlere ulaşmak çok zor olmasa gerek. Robert (Plant), Led Zeppelin’in yeniden bir araya gelmesi konusunda neler söylemiş açıp bakın. Sürekli biri diğerini tutmayan beyanlar göreceksiniz. Bizim ne düşündüğümüzü biliyor. Biz yeniden sahneye çıkmak istiyoruz. Gerçeği söylemem gerekirse, Robert’ın akıl oyunlarından bıktım”

Plant daha önce Led Zeppelin ismiyle sahneye çıkmak istediğini söyleyip, bu konuda adım atılmamasını grubun hayattaki diğer iki üyesine bağlayarak, “Bir araya gelme ihtimalimiz sıfır” demişti. Eagles’ın beklenmedik dönüşüne vurgu yapan Plant bu kez, “Onlar neden bir araya geldiler biliyor musunuz? Çünkü gerçekten çok sıkılmışlardı. Bir servet kazanacakları yoktu, konu para değildi. Sadece sıkılmışlardı. Ben daha sıkılmadım” ifadelerini kullandı.

Plant’in bu konudaki istikrardan uzak açıklamalarına karşın, Page ve Jones’un başka bir isimle bir araya gelip turneye çıkma ihtimali bulunuyor. İkili son olarak 2008’de Steven Tyler ve Myles Kennedy’yle beraber sahnede doğaçlama yapmıştı.