Sıradan duvar saatlerine bakarken hissedilen sıkılma duygusunu yok etmek isteyen tasarımcı Axel Schindlbeck, saatin kaç olduğun anlamak için dört işlem gerektiren bir ürüne imza attı. Üstelik de henüz fikir aşamasındayken bile oldukça ilgi gören dijital saat, maddi destek toplamak için başlatılan Kickstarter projesinin süresi bile dolmadan aradığının iki katını kazanmayı başardı.

Paris merkezli tasarım ofisi MNTNT’nin fikri olan dijital duvar saati ALBERT, en başta eğitim amaçlı olarak tasarlanmış. Matematik hesaplamaları yaparak saati söyleyen duvar saatinin zorluk seviyelerini ayarlamak mümkün. Saati okurken yapılan işlemler kullanıcıya kolay gelmeye başlarsa bir sonraki seviyeye geçilebiliyor.

albert3
albert2
Dört adet zorluk seviyesine sahip duvar saatinin kırmızı, beyaz ve gri renk seçenekleri mevcut. Fiyat etiketinde 279 dolar yazan ALBERT’in dış yüzeyinde ve boyasında, el işçiliğinin izlerine rastlamak mümkün.

albert4
ALBERT’in akıllı telefonlar için de aynı tasarıma sahip bir mobil uygulaması bulunuyor. Uygulamayı iOS ve Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirip matematik hesapları yapmaya hemen başlayabilirsiniz.