Uzun yıllardır üzerinde çalıştığı filmi Silence‘ı 17 Şubat’ta izleme fırsatı bulacağımız Martin Scorsese, yeni projesine ait detayları açıkladı. Usta yönetmen, yine bir kitap uyarlaması olacak yeni filmde de Leonardo Dicaprio ile çalışacak. Son olarak The Wolf of Wall Street’te bir araya gelen ikili, Erik Larson’ın The Devil in the White City: Murder, Magic, and Madness at the Fair that Changed America adlı kitabını beyazperdeye uyarlayacak.

Geride kalan altı ay zarfında senaryo üzerinde çok fazla çalışma fırsatı bulamayan yönetmen, yapım şirketinin ocak ayından itibaren yeniden senaryoya yoğunlaşmasını istediğini söylüyor ve bu sıra dışı hikayenin sinemaya uyarlanması için bir yol bulmaya çalışacağını belirtiyor.

Larson’ın kitabının film hakları, 2010 yılından bu yana DiCaprio’da bulunuyor. 1893’ün Chicago’sunda geçen kitap, o yılki Dünya Fuarı’nın mimarı Daniel H. Burnham ile büyük bir titizlikle inşa ettiği “cinayet kalesi”nde kurbanlarını öldüren seri katil Dr. H. H. Holmes’ün birbirine geçen hikayesini konu alıyor. Filmin vizyon tarihine ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor.