Haziran ayı başında yayıncı platform Netflix tarafından iptal edilen Sense8, son dakikada hayranlarını sevindirmeyi başardı. Dünyanın farklı bölgelerinden sıra dışı güçlere sahip sekiz karakterin, özel bir amaç uğruna bir araya gelme hikayesini anlatan dizi, hem konusu hem de konseptiyle itibarıyla çekirdek bir izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştı. İptal haberinin ardından birçok imza kampanyası yürütülmüş ve yapımcılar e-posta yağmuruna tutulmuştu. Netflix’ten gelen yeni açıklamaya bakılırsa tepkiler işe yaradı.

Hemen yukarıdaki paylaşımda da görebileceğiniz üzere, Netflix, önümüzdeki yıl yayınlayacağı iki saatlik özel bölümle diziyi sonlandıracak. Böylece heyecan verici bir yerde biten ikinci sezon da beklentileri karşılayacağını umduğumuz bir yere bağlanacak.

Netflix, iptal duyurusunda, uzun ve zorlu bir karar sürecinin ardından diziye devam edemeyeceklerini belirtmişti. Bölüm başı yaklaşık 9 milyon dolar ortalamayla televizyon tarihinin en pahalı yapımlarından biri olan Sense8’in iptalinde bu yüksek maliyetlerin önemli payı olduğu söylenmişti.