Stil ve kaliteden ödün vermek istemeyen saat tutkunları akıllı saatlere hâlâ pek pas vermiyor ama İsviçreli TAG Heuer bunu değiştirye kararlı görünüyor. Yıllara dayanan saatçilik tecrübesini Google’ın işletim sistemiyle buluşturan üreticinin en yeni modeli Connected Modular 41, kişiselleştirilebilir arayüzüyle dikkat çekiyor.

1.200 dolar etiketle şubat ayında satışa sunulacak saat, 8 GB’lık depolama alanı ve 1 GB‘lık RAM’iyle TAG Heuer’in bir önceki modeli Modular 45’ten ayrılıyor. 390×390 piksel çözünürlüğe ve 326 ppi piksel yoğunluğuna sahip AMOLED ekranla gelen yeni saat, GPS’in yanı sıra Android Pay ile ödeme yapmaya imkan tanıyan NFC teknolojisini de destekliyor. Modular 41, 50 metre derinliğe kadar su altında kullanılabiliyor.

Intel ve Google ile iş birliği içinde geliştirilen saat, farklı tipte kayış ve çerçevelerle 7 ayrı görünüme kavuşabiliyor. Saate özel kayışların pembe, mavi ve beyaz dahil olmak üzere dokuz rengi bulunuyor. Saatin arayüzü, alışık olmadığımız şekilde TAG Heuer mühendislerinin tasarımı olan üç kollu mekanik modülle yapılıyor. Bu modül, akıllı saati klasik çizgiye biraz daha yaklaştırıyor.