u_5xQe2quTE

Netflix’in bol ödüllü dizisi The Crown’un ikinci sezonundan ilk fragman yayınlandı! Claire Foy’un Kraliçe Elizabeth karakterine hayat verdiği dizinin yeni bölümleri 8 Aralık tarihinde çevrim içi yayın platformunda izleyicilerle buluşacak. Birçok yapımdan hatırlayabileceğimiz bir isim olan Matthew Goode’u fotoğrafçı olarak izleyeceğimiz yeni sezonda, Dexter’ın başrolündeki isim Michail C. Hall ise Amerikan başkanı John F. Kennedy olarak karşımıza çıkacak.

Birinci sezonu, Elizabeth’in tahta çıkışı ve hükümdarlıktaki ilk yıllarını konu alan dizide ikinci sezonun Kennedy’nin ölümünden sonrasına, yani 1964’e kadar geçen dönemi kapsaması bekleniyor. Yeni sezonda Prens Philip ve oğlu ile olan ilişkisi üzerinde de daha çok durulacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında, platformda yayınlanmasıyla birlikte büyük bir beğeni kazanan yapım, Altın Küre’lerde En İyi Dizi ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini kucaklayan dizi, önümüzdeki aylarda verilecek Emmy’lerde Westworld, Stranger things ve The Handmaid’s Tale gibi yapımlarla yarışacak.