Adidas’ın yeni modelini Berlinliler, metroya binerken jeton olarak kullanabilecek. Berlin’in en büyük toplu taşıma şirketi BVG ve Adidas iş birliği ile hayata geçirilen proje için EQT Support 93/Berlin ismini taşıyan spor ayakkabılardan 500 adet üretildi. Adidas’ın EQT Support 93/17 modelinin benzeri olan yeni spor ayakkabılarda, 2018 yılı boyunca yetecek kadar metro bileti entegre halde bulunuyor. Bir yıl kapsamlı BVG biletleri 761 euro ediyor. Sınırlı sayıda üretilen EQT Support 93/Berlin spor ayakkabıların fiyatı ise 180 euro.

Ayakkabının bir yıl boyunca geçerli olacağı Berlin U-Bahn’lar metro, tramvay, otobüs ve feribot hatlarından oluşuyor. Bu hatlardan ücretsiz olarak geçebilmek için kullanıcının ayakkabıyı ayağına giyiyor olması gerekecek. Toplu taşıma şirketi BVG’nin böyle bir projeye girişmesinin sebebi ise tren hattının 90’ıncı yıl dönümü.

Yıllık toplu taşıma biletinin içine dikili olduğu yeni ayakkabılar, Berlin’in U-Bahn trenlerinin koltuk kaplamlarının tasarımını da almış. Bugün sabah saatlerinde satışa çıktıktan sonra, spor ayakkabıları internetten 1.150 euro civarı fiyatlardan satışa koyanlar oldu.

Satışa çıkacağı günün gecesinde, meraklıları, mağazanın önünde spor ayakkabılar için kamp kurdu.