Drone’lar gökyüzünü çoktan fethetti. Şimdi sıra denize geldi. Denizin altını keşfedebileceğiniz modeller yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başladı. Bu arada her gün yeni bir özelliğe sahip uçan bir drone da kanatlanıp havalanmaya devam ediyor.trident

OPENROV TRIDENT

Drone’lar gökyüzünü fethetti şimdi denizin altına geldiler. HD kamerası, Led ışıkları ve 3 saatlik pil ömrü ile derinlikleri keşfetmek artık daha kolay. Fiyatı 950 $.

 

powerup-fpv

 

PowerUp FPV

Küçük bir çanta ve kartonla kendi drone’unuzu yapabileceğiniz bir Drone sistemi. Şu an için prototip aşamasında olan PowerUp FPV, 360 derece dönen bir kameraya, sağlam bir otomatik pilota, 90 metrelik bir menzile ve saatte 8 kilometrelik hıza sahip. Üstelik tüm bunları kağıttan yapılma olmasına rağmen yapabiliyor.

 

MTI5MzU2MzIxNjI2NTMyNDgz

DJI Phantom 3

Phantom 3, ticari drone’ların yeni neslini temsil ediyor. İki modeli var:  Professional ve Advanced. Phantom 3 Professional 30 fps ile 4K Ultra HD video çekebiliyor. Advanced ise 60 fps ile 1080p’lik videolar çekiyor. 23 dakikalık pil ömrüne ve 2 km’lik bir menzile sahip. Fiyatı 1.099 $. 

 

millen2

 

Star Wars Drone

“Star Wars”un son filmi ile Drone çağının başlaması aynı döneme denk geldi ve ortaya nefis Star Wars drone’ları çıktı. X-Wing, TIE Fighter veya Millenium Falcon kullanabilmek için galaksinin diğer ucunda yaşamanıza gerek yok. Fiyatı 50 $.

 

parrotdisco

Parrot Disco Drone

 

Drone dünyasında önemli markalardan biri olan Parrot’un son eseri Disco Drone. 14 megapiksellik burun kamerası, programlanabilir uçuş rotası, dijital sabitleyici gibi özelliklere sahip. En önemli özelliği ise bir hız canavarı olması. Saatte tam 22 kilometre yapabiliyor.