HBO’nun çok beğenilen dizisi Westworld, Austin’de mart ayında gerçekleştirlecek olan SXSW festivalinde gerçeğe dönüşüyor. Yolu düşenlerin hepimizin yerine Mariposa’nın barına uğrayıp piyanodan yükselen o meşhur müziğe kulak vermesini istemekten başka çare yok.

Her yıl bahar mevsiminde Teksas’ın Austin kentinde düzenlenen ve dünyanın her yerinden gelen katılımcıları ağırlayan ünlü festival SXSW’nun bu yıl son derece cezbedici bir konuğu var. HBO, geçen yılın en önemli televizyon olaylarından biri olan ve yayınlandığı aylarda gündeme damgasını vuran Westworld’ün benzeri bir tema parkını festivalde Austin’e taşıyor. Diziye konu olan vahşi batı temalı park olan Sweetwater, ziyaretçileri sarıp sarmalayan bir tasarım ve yapay zekalı robotlar olan “ev sahipleri”ni canlandıran aktörleriyle, 9-11 Mart tarihleri arasında festivalde yer alacak.

Festivalde Sweetwater’a, toplamda 8 bin metrekarelik bir etkinlik alanı ev sahipliği yapacak. Ziyaretçileri ise aynen dizideki gibi bir deneyim bekliyor. Önce bir vasıta aracılığıyla parkın merkezine gidecek olan ziyaretçiler vardıkları zaman bir mülakat ve değerlendirme sürecinden geçecek. Ardından ya siyah ya da beyaz bir şapka seçerek Sweetwater’ı keşfe çıkacaklar. Dizideki Coronado Hotel ve Mariposa Saloon’u dünya gözüyle görebilecek olan konuklar, ev sahiplerini canlandıran aktörler eşliğinde parkın tadını çıkaracak.

Aynı zamanda HBO’nun Westsorld’ün ikinci sezon tanıtımı için de değerlendireceği bir fırsat olarak görülen SXSW deneyimi boyunca, serinin yaratıcıları Lisa Joy ve Jonathan Nolan, dizinin bazı oyuncularıyla beraber bir panelde de hazır bulunacak.

WestWorld ikinci sezon prömiyerinin 22 Nisan’da yapılması bekleniyor.

VİDEO🎥