Uygun fiyatlı ve güçlü donanıma sahip akıllı telefonlarla başlayıp, tüketici ve ev elektroniğine yönelik ürünlerle zenginleşen ürün gamıyla başta çin olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşan Xiaomi, gözünü şimdi de yollara dikti. Yakın bir zaman önce ilk drone’unu duyuran marka, şimdi de 455 dolarlık elektrikli bisikletiyle tüm dikkatleri üzerine çekti.

miq2

Mi Qicycle adını taşıyan bisiklet, arkasında Xiaomi’nin olduğu iRiding girişiminin ikinci ürünü. Bu yılın mart ayında 3 bin dolar fiyat etiketine sahip premium Qicycle R1‘i duyuran firma Mi Qicycle ile herkesi elektrikli bisiklet sahibi yapmayı amaçlıyor. Karbon fiber gövdeli R1’den yaklaşık iki kat daha ağır olan 14,5 kilogramlık Mi Qicycle, katlanabilir yapısı sayesinde bir yerlere kaldırmak ya da taşımak istediğinizde standart büyüklüğünün yarısı kadar yer kaplıyor. Üç kademeli güç desteği sunan 250W 36V bir elektrik motoruna ve 2.900 mAh’lik 20 adet Panasonic lityum-iyon pile sahip. Zorlandığınız durumlarda pedala ekstra güç verebilen bisiklet tek bir şarjla 45 km yol katedebiliyor.

miq4

Mi Drone gibi Xiaomi’nin kendi fon toplama platformu Home App üzerinden ön sipariş verilebilen bisikletin üretime geçebilmesi için hedeflenen adetlerde siparişe ulaşılması gerekiyor. 3000 yuan yani yaklaşık 455 dolar fiyata sahip olan Mi Qicycle’ın ilk aşama yalnızca Çin’de satışa sunulacağını da belirtelim.

miq10 miq1 miq5 miq7 miq9 miq8 miq6