Bond serisinde son dört filmin yıldızı Daniel Craig‘in Bond’luğu bırakacağını açıklamasından bu yana yeni Bond’a hayat verecek oyuncunun kim olacağına ilişkin birçok dedikodu dolaşıyor. Kimileri yeni Bond’un bir siyahi aktör tarafından canlandırılması gerektiğini söylerken kimileri de artık erkek hegemonyasına son verip bir kadın Bond görmemiz gerektiğini söylüyor.

Tüm bunların üzerine son dönemde kimi kadın oyunculardan Bond olmak istediklerini belirten açıklamalar gelmesi de tartışmanın hararetini artırıyor. Biz de CEYMS olarak Bond’un mirasına yakışacağını düşündüğümüz beş oyuncuyu bir araya getirdik. Sizin favoriniz hangisi?

GILLIAN ANDERSONgil1

Modern televizyon tarihinin en karizmatik kadın karakterlerinden biri, The X-Files’ın Scully’si. Yalnızca bu rolü bile Anderson’ı Bond olarak izlememiz için yeterli bir sebep aslında. Üstelik kendisi de 007’nin yerine geçmeye hazır görünüyor. Tumblr’dan gelen “Hakkınızda duyduğunuz en iyi söylenti hangisiydi?” sorusuna verdiği “Yeni Bond olabileceğim” yanıtı hayranlarından fazlasıyla destek gördü, görüyor.

EMILIA CLARKEem1

Büyük Çöl Deniz’in Khaleesi’si, Ejderhaların Annesi, Yedi Krallık’ın Hükümdarı ve Esqueire’a göre 2015 yılının en seksi kadını… Bu kadar sıfatı bir arada taşıyan bir kadından daha iyi bir Bond olabileceğini düşünen var mıdır bilemiyoruz doğrusu. Gerçi biz kendisini Bond kızı olarak izlemeye de razıyız.

em2

ROBIN WRIGHTro1

İsmini görünce “Neden benim aklıma gelmedi ki?” dediniz değil mi? House of Cards’taki soğuk kanlı First Lady rolüyle hepimizi kendine hayran bırakmayı başaran Wright; tarzıyla, duruşuyla adeta bir Bond olarak doğmuş.

ro2

CHARLIZE THERONch1

Bütün oyunculuk kariyeri boyunca büründüğü rolleri, Oscar’a layık görülen performansını bile bir yana bırakıp, yalnızca Mad Max’teki oyunculuğuyla bile Bond olabileceğini kanıtlayan bir kadın. Çok bir şey söylemeye gerek yok. Onu 007 olarak izleyeceğimiz birkaç film, Hollywood’da kadın oyunculara bakışı kökünden değiştirecektir.

ch2

ZOE SALDANAzoe1

Avatar, Star Trek ve Guardians of the Galaxy filmlerinde hayat verdiği karakterlerle son dönemin yıldızı parlayan kadın oyuncularından biri olmayı başaran Saldana, hem Bond hem de Bond kızı olmaya aday güzellik ve karizmada bir oyuncu.

zoe2