Led Zeppelin’in solisti Robert Plant, grubun yeniden bir araya gelmesinin mümkün olmadığını söyledi. 

Avustralya’da katıldığı bir TV programında, “Yeniden birleşmemiz Jimmy (Page) ve John Paul’a (Jones) bağlı. Benim 2014‘te yapacak bir işim yok” diyen Led Zeppelin’in solisti Robert Plant, müzik dünyasını ihtimaller denizine sürüklemişti. Page’in yeni açıklamasıysa daha farklı tondan.

BBC’ye verdiği röportajda, “Yeniden canlı performans sergilememizi bekleyen birçok insan var.  Ancak bunun gerçekleşme ihtimali sıfır” ifadelerini kullanan Plant, önceki demecinin aksine bu kez, dedikodulara açık kapı bırakmadı. 1968-80 yılları arasında aktif müzik yapan Led Zep, baterist Bonham’ın ölümüyle dağıldıktan sonra 1985, 1888, 1995 ve 2007’de canlı performans için dört kez birleşmişti.

Bonham Plant Page Denny

Grubun yeniden bir araya gelme projesi olmasa da dokuz stüdyo albümünün hepsini elden geçirip yeniden yayınlama planı var. İlk etapta Whole Lotta Love ve Keys to the Highway’e ait iki eski kaydın daha önce hiç duyulmamış versiyonlarını hayranlarıyla buluşturan Led Zeppelin, Haziran 2014’te de ilk üç stüdyo albümünü tekrardan çıkaracak. 

İki buçuk yıl yeniden yayınlanacak albümler için çalıştığını söyleyen Robert Plant, sözlerini şöyle noktalıyor:

“Ben öldükten sonra bunu gidip başkasının yapmasını istemedim. Hatırlıyorum, bir zamanlar inkâr edilemeyecek kadar iyiydik.”