Japonya’da bir acente, müşterilerini yerlerinden bile kıpırdatmadan kıtalar arası bir uçak yolculuğuna çıkarıyor. Havalı yemeklerin de dahil olduğu kusursuz bir First Class uçuş deneyimini bire bir yaşatan ve yolculuğun sonunda da sanal gerçeklik gözlükleri aracılığıyla dünyanın en ünlü kentlerini “sanal olarak” gezdiren şirket, uçak yolculuğunun eziyetli kısmını pas geçerek konuklarına farklı bir deneyim yaşatıyor.

Kalabalık havaalanları, bagaj hakkı sınırlaması, rötar endişesi, güvenlik kontrolü ve havaalanı-şehir merkezi transferleri… Okyanus aşırı ülkeleri ziyaret etmek müthiş bir deneyim fakat yolculuğun zahmetli kısımlarına katlanmak gerek. Tokyo’daki First Airlines, müşterilerini baş ağrıtan havaalanı süreçlerinden kurtarıyor ve onlara eksiksiz bir First Class uçuş deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Seyahatin stresli kısımlarını pas geçerek konuklarını Business Class veya First Class bölümlerinde ağırlayan firma, Tokyo kalkışlı Paris, Roma, Hawaii ve New York seferleri düzenliyor. Tabii sanal olarak…

Bu hizmeti satın alan ve gerçek Airbus 310 ve 340 koltuklarındaki yerlerini alan 12 kişi, uçuş güvenliği bilgilerinin hostesler tarafından anlatılması da dahil olmak üzere, tamamen gerçeğe uygun şekilde kalkışa hazırlanıyor. Uçuş esnasında servis edilen First Class yemek çeşitlerinden de tatma imkanı bulan “yolcular”, New York seferinde salata, Manhattan midye çorbası, pastırmalı Angus biftek, balsamik sirkeli mantar ve cheesecake’ten oluşan bir menü ile; İtalya seferi için ise somon carpaccio ve tiramisu menüsü ile ağırlanıyor.


Bu otantik deneyimi sunabilmek için First Airlines, eski kabin görevlilerinden oluşan bir ekiple çalışıyor. Seyahatin sonunda, konuklar, gidilen destinasyonu sanal gerçeklik gözlükleriyle gezebiliyor.


First Airlines, durumu daha da gerçekçi kılmak için sanal seyahatin biletlerini de havayolu firması benzeri bir web sitesi üzerinden satışa sunuyor. Fiyatlar ise 46 dolarla 55 dolar arasında değişiyor.